03-01-2020, 02:28 PM
Friday, March 6
Telemundo (11:35PM ET/PT)
Armando Torres vs. Pinky Alejo
(flyweight)
Saturday, March 7
FOX
Adam Kownacki vs. Robert Helenius
(WBA heavyweight eliminator)
Saturday, March 7
DAZN
Scott Quigg vs. Jono Carroll
(jr lightweight)
Saturday, March 7
ESPN+
Danny Dignum vs. Alfredo Meli
(middleweight)
Thursday, March 12
UFC Fight Pass
Emmanuel Tagoe vs. Rey Perez
(lightweight)
Friday, March 13
Showtime
Brandun Lee vs. Camilo Prieto
(jr welterweight)
Friday, March 13
Telemundo (11:35PM ET/PT)
TBA
Saturday, March 14
ESPN
Shakur Stevenson vs. Miguel Marriaga
(WBO featherweight title)
Saturday, March 14
FS1
James Kirkland vs. Marcos Hernandez
(middleweight)
Tuesday, March 17
ESPN+
Michael Conlan vs. Belmar Preciado
(featherweight)
Thursday, March 19
DAZN
Joet Gonzalez vs. Chris Avalos
(featherweight)
Friday, March 20
ESPN+
Golden Contract
(light heavyweight)
Saturday, March 21
DAZN
Yunier Dorticos vs. Mairis Briedis
(IBF cruiserweight title, WBSS final)
Friday, March 27
DAZN
Francesco Patera vs. Devis Boschiero
(WBA interim lightweight title)
Saturday, March 28
ESPN
Artur Beterbiev vs. Meng Fanlong
(WBC/IBF light heavyweight title)
Saturday, March 28
Showtime
Luis Nery vs. Aaron Alameda
(WBC super bantamweight eliminator)
Otto Wallin vs. Lucas Browne
(heavyweight)
Saturday, March 28
DAZN
Vergil Ortiz vs. Samuel Vargas
(WBA gold welterweight title)
Azat Hovhannisyan vs. Jose Sanmartin
(WBA interim super bantamweight title)
Saturday, March 28
ESPN+
Dominic Boesel vs. Zac Dunn
(WBA interim light heavyweight title)
Agit Kabayel vs. TBA
(heavyweight)
Peter Kadiru vs. TBA
(heavyweight)
Saturday, March 28
DAZN
David Avanesyan vs. Josh Kelly
(welterweight)
Telemundo (11:35PM ET/PT)
Armando Torres vs. Pinky Alejo
(flyweight)
Saturday, March 7
FOX
Adam Kownacki vs. Robert Helenius
(WBA heavyweight eliminator)
Saturday, March 7
DAZN
Scott Quigg vs. Jono Carroll
(jr lightweight)
Saturday, March 7
ESPN+
Danny Dignum vs. Alfredo Meli
(middleweight)
Thursday, March 12
UFC Fight Pass
Emmanuel Tagoe vs. Rey Perez
(lightweight)
Friday, March 13
Showtime
Brandun Lee vs. Camilo Prieto
(jr welterweight)
Friday, March 13
Telemundo (11:35PM ET/PT)
TBA
Saturday, March 14
ESPN
Shakur Stevenson vs. Miguel Marriaga
(WBO featherweight title)
Saturday, March 14
FS1
James Kirkland vs. Marcos Hernandez
(middleweight)
Tuesday, March 17
ESPN+
Michael Conlan vs. Belmar Preciado
(featherweight)
Thursday, March 19
DAZN
Joet Gonzalez vs. Chris Avalos
(featherweight)
Friday, March 20
ESPN+
Golden Contract
(light heavyweight)
Saturday, March 21
DAZN
Yunier Dorticos vs. Mairis Briedis
(IBF cruiserweight title, WBSS final)
Friday, March 27
DAZN
Francesco Patera vs. Devis Boschiero
(WBA interim lightweight title)
Saturday, March 28
ESPN
Artur Beterbiev vs. Meng Fanlong
(WBC/IBF light heavyweight title)
Saturday, March 28
Showtime
Luis Nery vs. Aaron Alameda
(WBC super bantamweight eliminator)
Otto Wallin vs. Lucas Browne
(heavyweight)
Saturday, March 28
DAZN
Vergil Ortiz vs. Samuel Vargas
(WBA gold welterweight title)
Azat Hovhannisyan vs. Jose Sanmartin
(WBA interim super bantamweight title)
Saturday, March 28
ESPN+
Dominic Boesel vs. Zac Dunn
(WBA interim light heavyweight title)
Agit Kabayel vs. TBA
(heavyweight)
Peter Kadiru vs. TBA
(heavyweight)
Saturday, March 28
DAZN
David Avanesyan vs. Josh Kelly
(welterweight)